Aromaterapia

Trudno o jednoznaczną definicję tego czym jest aromaterapia. Słowo "terapia" sugerowałoby przecież podejście lecznicze, a więc działanie jako remedium na różne dolegliwości. Mimo, że nikomu z nas ich nie brakuje, to jednak nasze codzienne życie nie składa się na szczęście tylko ze schorzeń. Otaczający nas świat pełen jest przeróżnych bodźców, które działają na nasze zmysły. Ponieważ jednym ze zmysłów jest węch, możemy dzięki niemu poznawać bogactwo otaczającej nas "aromy", czyli świata zapachów.
 
Zapachy te działają na nas w przeróżny sposób, bywają kojące, ale są też i stymulujące. Niektóre są lekkie, zwiewne i orzeźwiają, inne są ciężkie, wyraziste i żywiczne. O części zapachów mówi się z rumieńcem, że to afrodyzjaki, które urozmaicają nasze życie intymne. O innych z kolei wspomina się przy okazji dostojnych ceremonii czy religijnych rytuałów. Można bez wątpienia powiedzieć, że świat zapachów, czasami zauważalnie, czasami zaś subtelnie, wpływa na każdy aspekt naszego codziennego życia.
 
W związku z tym, że jest to tak obszerna i pełna niuansów wiedza, postanowiliśmy przybliżyć ją wszystkim zainteresowanym w formie poniżej zamieszczonych działów tematycznych. Znajdą w nich Państwo przeróżne informacje dotyczące zarówno historycznego ujęcia tematu, wiedzy o produkcji olejków czy kadzideł, ale także praktyczne informacje o pochodzeniu i zastosowaniu poszczególnych zapachów. Dla tych z Państwa, którzy lubią ciekawostki i anegdoty, zamieszczamy taki właśnie dział, jako mniej formalne podejście do zagadnienia i uzupełnienie rzeczowej wiedzy.